A rögzítéskor a részszámla pipa az adott sort részszámla-sorként jelöli meg a háttérben (fejlécre kattintva az összeset), mely később az elszámolószámla levonásainak rögzítésekor lesz hasznos. Az elszámolószámla rögzítésekor az adott telephelyre rögzített korábbi részszámla-sorként megjelölt sorok közül lehet beemeli az aktuálisan rögzített számlára, így azok automatikusan levonásra kerülnek, és nem kell külön rögzíteni azokat. A levonást a rögzítési felület alján látható két részszámla gombbal lehet elvégezni, a kettő között csak annyi a különbség, hogy az egyiknél a teljes részszámlát egyszerre lehet levonni, a másiknál pedig ki lehet jelölni, hogy mely sorokra van szükség az aktuális számla rögzítésekor. A 139 MP ellenőrző listájában követhetőek az elkallódott vagy még fel nem használt részszámla sorok is.
Az ENIKŐ modul csak olyan számlákhoz tud sorokat rendelni, amelyhez a KASZPER oldalon létezik utalványrendelet, ez a kapcsolat a rögzítések alapja. A negatív összegű (0 Ft fizetendő) számláknak a KASZPERben általában nem szokott nyoma lenni, így az ilyen számlák analitikai sorait ugyanazon telephely/mérőtípus előző vagy következő pozitív értékű számlájára lehet felvinni, és ezen sorok által okozott Ft különbözetet az "Egyenleg korrekció" sorban kell egyensúlyba hozni (csak a Ft értékeket lehet korrigálni, mivel a fogyasztás az valós, csak az a szolgáltatónál nyilvántartott folyószámláról került kiegyenlítésre).
Néhol szoktak még olyan megoldást alkalmazni, hogy a KASZPERben egy csoportos utalványrendeleten több számlát összevonnak, annak pozitív értéke utalható lesz, az ENIKŐben pedig az előzőekben leírt módon lehet a közüzemi sorokat felvinni. minden esetben figyelni kell arra, hogy az ENIKŐben se jelenjen meg valótlan kifizetett Ft végösszeg, mert az az éves összesítéseket befolyásolja. általános esetben 0Ftos vagy a fogyasztásnál alacsonyabb de pozitív végösszegű lesz a számla (a szolgáltatói jóváírások miatt), ezeket az eseteket az "Egyeneg korrekció" sorral kell lekezelni.
Az "Egyenleg korrekció" mező minden olyan sortípus rögzítésére felhasználható, mely nem konkrét fogyasztáshoz kötődik ill. abból származik, hanem csak a számla Ft végösszegét módosítja, ill. idény jelleggel, egyszer-egyszer jelenik csak meg a számlán (pl.: karbantartási díj), és nincs rá rendszeresített sortípus (mivel ezen sorok a kimutatásokban különösebb szerepet nem is játszanak). Tehát a sor a számla végösszegének pontos "beállítására" szolgál, melyre ugyan ritkán, de a tapasztalatok szerint mégis szükség van.
A leolvasási lap létrehozási dátumának nincs különösebb jelentősége, és akkor sem lenne semmi változás (az órákban sem), ha átállítanánk. Az ENIKŐ szempontjából csakis a konkrét leolvasási sorba rögzített leolvasási időpont az, ami alapján az új leolvasás értékét beilleszti a korábban rögzített leolvasások közé.
Amennyiben egy leolvasó lapról lemaradt (vagy a létrehozáskor még nem létezett) egy adott mérőóra, akkor készíteni kell egy új leolvasó lapot (ez bármikor szabadon megtehető, a megjegyzésben/leírásban esetleg jelezni, hogy miért volt rá szükség), és azon csak azt az egy mérőt felvenni (a többi bepipált eltávolításával), és a hiányzó vagy utólagos leolvasást erre a lapra rögzíteni fel; csak az fog számítani, hogy az adott leolvasási sorba milyen időpont kerül, de jóváhagyásig ez is korrigálható.
A hiányzó időszakra létre kell hozni egy vagy több új leolvasó lapot a szükséges mérőkkel, és arra kell felrögzíteni a hiányzó leolvasásokat (amennyiben rendelkezésre állnak). Az adatokban az egyes leolvasások időpontjai lesznek a mérvadóak, az alapján megfelelően be fog illeszkedni a korábbi leolvasások láncolatába.
A rögzítendő sorokban az alap/áfa/bruttó értékeket mindig ki kell tölteni, csak akkor fogja azt az ENIKŐ eltárolni (és ez fordítva is igaz: a korábban rögzített és hiányossá tett sorokat törölni fogja).
A kerekítési problémákat általában nem érdemes az egyenleg korrekciós sorral orvosolni, hanem pár Ftos eltérést bármelyik sor bruttó összegénél átírható (alapvetően bármely érték átírható, csak arra kell figyelni, hogy a felület az átírt cellától jobbra és lefelé az összes értéket újraszámolja).
A tovább gomb arra használható, ha tudjuk a következő számla azonosítóját, akkor azt beírva könnyen a következő rögzítési képernyőre léphetünk, nem kell a kinti listában ugyanezt a szűrést elvégeznünk.
A részszámla* gombokkal a jelenlegi (általában elszámoló) számlára emelhetünk be a korábban részszámla-sornak bejelöltek közül, melyek rögtön levonódnak, és azokat nem kell kézzel egyesével felvinni. a két gomb között annyi a különbség, hogy a korábban bejelöltek közül az egyikkel teljes számlákkal, a másikkal pedig soronként válogathatunk, hogy melyeket akarjuk a jelenleg rögzítendőből levonni. Egyedi, korábban nem rögzített sorokat is levonhatunk a számlából (pl. mennyiségi kedvezmény, stb.), ekkor a sor címkéjére kattintva egy teljes új sort negatív fogyasztásként tüntetünk fel (korábban csak ilyen lehetőség volt levonások rögzítésére).
A számlarögzítési lehetőség nem eltávolítva lett a felületről, hanem az ENIKŐt lehet úgy konfigurálni, hogy a KASZPERből bizonyos funkciókat átvegyen, és akkor nem kell átlépkedni a modulok között (ill. ha esetleg nincs használatban KASZPER, akkor is elérhetők legyenek). Alapértelmezetten azért nincs bekapcsolva, mert a tapasztalatok szerint a pénzügyi-közüzemi rögzítések térben és időben is elválnak egymástól, esetleg nem is ugyanaz a felhasználó végzi, így a legtöbb helyen ez nem jelent akadályt, de kérésre aktiválható.
Az ENIKŐ modulban egy számlához tetszőleges kiválasztott mérő sorait fel lehet rögzíteni, az utalványrendelet telephelye inkább csak a rögzítéskori előszűrésnél segít, de a kimutatásokban, nyomtatásokban alapvetően nem az utalványrendelet, hanem az egyes mérők ENIKŐben nyilvántartott valós telephelye fog megjelenni.
A szorzó értéket akkor szabad csak megadni, ha van óraállás is kitöltve a megfelelő mezőkben, mivel a szorzó mező ebben a sorban a két óraállás különbségével előálló fogyasztási érték szorzására használható (bizonyos áram számlákon ill. óráknál ezt fel szokták tüntetni, ez az adott mérési/számlázási hely sajátossága). Amennyiben nincs szorzó ill. óraállás vagy becsült fogyasztást számláznak, úgy a szorzót nem kell kitölteni, vagy még jobb 1-es értéket megadni.
Számlatípusok szerint bizonyos mezők automatikusan beemelésre kerülnek az utolsó számláról (pl. egységárak, áfa mértéke, szorzó, stb.), így előfordulhat, hogy alapértelmezetten például 15-ös érték már szerepel benne, de ez igény szerint korrigálható, és a következőkön már az új érték fog megjelenni.