A rögzítéskor a részszámla pipa az adott sort részszámla-sorként jelöli meg a háttérben (fejlécre kattintva az összeset), mely később az elszámolószámla levonásainak rögzítésekor lesz hasznos. Az elszámolószámla rögzítésekor az adott telephelyre rögzített korábbi részszámla-sorként megjelölt sorok közül lehet beemeli az aktuálisan rögzített számlára, így azok automatikusan levonásra kerülnek, és nem kell külön rögzíteni azokat. A levonást a rögzítési felület alján látható két részszámla gombbal lehet elvégezni, a kettő között csak annyi a különbség, hogy az egyiknél a teljes részszámlát egyszerre lehet levonni, a másiknál pedig ki lehet jelölni, hogy mely sorokra van szükség az aktuális számla rögzítésekor. A 139 MP ellenőrző listájában követhetőek az elkallódott vagy még fel nem használt részszámla sorok is.
Mivel a 0 Ft végösszegű ill. mínuszos számlák nem kerülnek be a rendszerbe, nem készül róluk utalványrendelet, így a rögzítésükre két módszer használható: az egyik, hogy egyszerűen a telephely előző/következő számlájára visszük fel a számla analitikai sorait, a másik, hogy a 144x MP-okban felrögzítve és kigyűjtve (azaz csoportos utalványrendeletet készítve) használjuk fel a számlát, mely után az meg fog jelenni a 11 MP rögzítésnél, a KASZPERben pedig csak a különbözet kerül utalásra. Bármelyik megoldást is választjuk, a számla végösszegének korrigálása érdekében az eltérést az "Egyenleg korrekció" sorban rögzíteni kell, hogy a kimutatásokat az új sorok ne befolyásolják.
Az "Egyenleg korrekció" mező minden olyan sortípus rögzítésére felhasználható, mely nem konkrét fogyasztáshoz kötődik, hanem csak a számla Ft végösszegét módosítja, ill. idény jelleggel, egyszer-egyszer jelenik csak meg a számlán (pl.: karbantartási díj), és nincs rá rendszeresített sortípus (mivel ezen sorok a kimutatásokban különösebb szerepet nem is játszanak). Tehát a sor a számla végösszegének pontos "beállítására" szolgál, melyre ugyan ritkán, de a tapasztalatok szerint mégis szükség van.