1. Az összes képlet kibontható, visszakövethető egészen a KASZPER-es kontír sorokig (ezen keresztül pedig utalványrendeletig, számláig, kötelezettségvállalásig), avagy a kézzel beírt értékig. (ez utóbbinak van zöld háttere).
2. Átnéztük a jelenleg használt nyomtatványokat, amelyiken nem volt ezres csoportosítás, azokat javítottuk.
3. Fejlesztettük és javítottuk a táblázatsémák export/import funkcióit.
4. Átrendeztük és több információval/visszajelzésekkel láttuk el a
fájltípus adminisztrációs és a fájl felviteli felületeket.
5. Főként az adminisztrátori jogosultsággal rendelkezők figyelmébe ajánlom az új, 910-es menüpontot. Itt fájltípus választás után megtekinthetjük egy szűrhető listában, hogy "hogy állnak" az intézményeink az adott táblázat kitöltésével. Négy állapotot különböztetünk meg:
- Kitöltetlen (ekkor még nem nyúltak hozzá egyáltalán)
- Csak 0 adatot tartalmaz (rákattintottak(mentettek/átemeltek) ugyan, de egyik cellában sincsen érték)
- Kitöltött (ekkor KASZPER-ből átemeléssel ki lett töltve)
- Kézzel kitöltött (ekkor kézzel is írtak bele már)
- Valamint látható az is, hogy a táblázat véglegesítve van-e.
Ezeken felül több kisebb hibát és javítást is elvégeztünk a cellák
szinezésével és a képletrészletező felüttel kapcsolatban.
Az ETRIUSZ-ban több módszer is megvalósításra került annak érdekében, hogy a táblázatokkal dolgozók meg tudják tekinteni, hogy a KASZPER-ből való átemelés pontosan mi alapján történik, milyen főkönyvek, részletezőkódok, stb határozzák meg azt.
Az első mód mindenki számára elérhető, aki jogosult megtekinteni a táblázatokat. A megtekintés felületen (innen lehet nyomtatni is) ki kell választani a kérdéses cellát (számot) - ekkor megjelenik egy ablak, amelyben látható pontosan, hogy milyen adatokból számolódik az az érték. Ebben az ablakban legfelül látható a szűrési feltétel (bizonylatnem, főkönyv, stb) valamint a konkrét kontír sorok, amelyek ezeknek a feltételeknek megfelelnek. Ez utóbbiról táblázat szűrhető. A táblázat alatt számolja a szűrt eredmény tartozik-követel egyenlegét, ilyen módon megkönnyítve az esetleges könyvelési hibák pontos helyének meghatározását. (A táblázaton belüli képletek Pl.: összesítő sorok (nem "kattinthatók", nem bonthatóak ki ilyen módon). A fentiek csak az átemelt adatokra igazak).
A második módszer kizárólag az adminisztrátori joggal rendelkező felhasználóknak nyitott. Ennek helye a 901-es menüpont (Sémák, és sémák közötti összefüggések megadása) - ami valójában a táblázatok szerkesztésére való. Sokféle tulajdonág szerkeszthető itt, kezdve a sorok/oszlopok számától, a fejléceken és a táblázaton belüli képleteken át, egészen az átemelés összefüggéséig. Itt - javasoltan szerkesztés nélkül, hiszen igyekszünk egységes táblázatokat használni - megtekinthetőek a képletek. Ha több összefüggést akarunk ellenőrízni, vagy éppen azt, hogy adott táblázaton belül milyen sorok/oszlopok adódnak össze (pl.: összesítő sor: info 158-as, Pénzkészlet), akkor inkább szerencsés ezt a felületet használni.
Images 0 | ||
---|---|---|
No images to display in the gallery. |